ul. Mickiewicza 1, 43-600 Jaworzno 

Tysięczne mieszkanie JTBS oddane do użytku

W ostatnich dniach Jaworznickie TBS zakończyło budowę osiedla SFERA – w ten sposób został zamknięty kolejny rozdział w historii budownictwa mieszkaniowego w Jaworznie. Choć spółka istnieje od 2000 r., przełom w wizji jej funkcjonowania nastąpił w 2007 r. Powołany wtedy na stanowisko prezesa zarządu Janusz Łach zmienił całkowicie strategię funkcjonowania tej spółki - od tej pory „JTBS” zaczął mozolnie, krok po kroku, zdobywać pozycję lokalnego lidera na rynku nieruchomości, realizując coraz bardziej ambitne plany.

Początkowo JTBS realizował budowę standardowych wielorodzinnych czynszowych budynków mieszkalnych, uzupełniając w ten sposób linię zabudowy w istniejących osiedlach. W 2011 spółka zaprezentowała ofertę, skierowaną do osób zainteresowanych własnym, a nie wynajmowanym mieszkaniem. Choć wcześniej JTBS realizowało budowę własnościowych domów jednorodzinnych, od tego momentu skala mieszkań oferowanych do zakupu zaczęła lawinowo rosnąć. Co ciekawe mechanizm tego działania został tak zaplanowany, by zysk ze sprzedaży zasilał budżet inwestycji czynszowych – przez co możliwe było zoptymalizowanie stawek najmu na akceptowalnym poziomie, co potwierdza od lat potężne zainteresowanie społeczne nowymi inwestycjami oraz obecnymi zasobami. Rewolucja w jaworznickiej gospodarce mieszkaniowej nastąpiła w 2013 r., gdy rozpoczęto budowę „Osiedla przy ul. św. Wojciecha”. Blokowisko zostało zastąpione zespołem domów wielorodzinnych, kreując przestrzeń osiedlową w ten sposób, by dać mieszkańcom maksimum prywatności, której często w takich zespołach budynków brakuje. Całość uzupełniła nie tylko pełna infrastruktura drogowo parkingowa wraz z garażami, ale także część rekreacyjna z oświetlonym boiskiem, placem zabaw i altanami. W 2016 r. Jaworznickie TBS Sp. z o. o. rozpoczęło budowę kolejnego osiedla – SFERA – tu atutem, prócz sprawdzonego już w praktyce modelu zabudowy, okazała się sama lokalizacja. Osiedle SFERA położone jest w sąsiedztwie znanego w całym województwie śląskim „Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOSFERA” będącego miejscem relaksu i wypoczynku na łonie przyrody oraz oddalonych o kilka minut jazdy rowerem „polskich Malediw” – Parku Gródek.

W miniony czwartek Jaworznickie TBS Sp. z o. o. przekazało klucze do tysięcznego mieszkania. Szczęśliwym tysięcznym najemcą została Pani Aleksandra. „Mam nadzieję, że Pani Aleksandra – jak i pozostali nasi najemcy – odnajdą w naszym zasobie dużo pozytywnej energii i przeżyją wiele wspaniałych chwil” – podsumowuje ten moment Janusz Łach Prezes Zarządu.

Tymczasem Jaworznickie TBS rozpoczęło kolejną inwestycję – tym razem z mieszkaniami na własność – SFERA Południe. Oferta handlowa zaadresowana do przyszłych nabywców jest właśnie kompletowana i na przełomie 2021/22 roku powinna być upubliczniona. Warto również wspomnieć o najbardziej wyczekiwanym przez Jaworznian przedsięwzięciu – Osiedle Skałka, gdzie część proceduralna dobiega już końca. Ta inwestycja ma być przykładem realizacji zabudowy mieszkaniowej wplecionej w otaczająca ją zieleń tworząc w ten sposób kompletną i przenikającą się całość.

Dane kontaktowe

ul. Mickiewicza 1, 43-600 Jaworzno

(32) 745 20 60, 745 20 61

biuro@jtbs.jaw.pl

Zgłaszanie awari 517 574 141

Pon-Pt: 7:00 - 15:00


Biuletyn Informacji Publicznej

Pozostałe informacje

Kapitał zakładowy: 34 804 000,00 zł
NIP: 632-17-93-912
REGON: 276845048
KRS: 0000150247
Prezes Zarządu Spółki: mgr inż. Janusz Łach

nr konta PKO BP O/Jaworzno nr: 08 1020 2528 0000 0902 0014 4295
  • Cegielniana domy
  • Cegielniana 27
  • Chełmońskiego 33ABC
  • Chełmońskiego 33ABC
  • Chełmońskiego domy